ZADZWOŃ

DOJAZD

Serwis tachografów

Service

Serwis tachografów

Dzięki posiadaniu odpowiedniego doświadczenia i rozległej wiedzy oferujemy kompleksową obsługę tachografów analogowych i cyfrowych. W ofercie naszego serwisu znajdziecie Państwo takie usługi jak:

Tachografy analogowe:

Tachografy cyfrowe:

Kiedy legalizacja tachografu to obowiązek?

Zalegalizowany tachograf powinien znajdować się w autobusach i samochodach ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony, przeznaczonych do zarobkowego przewożenia towarów lub osób. Ponowna legalizacja musi być przeprowadzana co dwa lata. Urządzenie powinno być ponowne skalibrowane również, gdy wyświetlana na nim godzina różni się co najmniej o 20 minut UTC w stosunku do realnej. Dzieje się tak dlatego, ze przesunięcie czasowe urządzenia ma wpływ na wyniki jego pomiarów. Ponowna kalibracja jest konieczna również podczas wykupowania pojazdu z leasingu lub zmiany rozmiaru opon.

Czym grozi brak legalizacji tachografu?

Niedopilnowanie terminu legalizacji tachografu prowadzi do tego, że pomiary urządzenia tracą swoją ważność. W takim wypadku kontrola policyjna będzie wiązać się z wystawieniem mandatu. Kierowcy poruszającemu się pojazdem wyposażonym w tachograf bez legalizacji grozi kara w wysokości 200 złotych. Mandat o wysokości 2000 złotych otrzyma osoba zarządzająca transportem w firmie, ponieważ jest odpowiedzialna za flotę i dopilnowanie legalizacji tachografów. Obciążone zostaje również przedsiębiorstwo do którego należy pojazd. Zostanie ono ukarane mandatem wynoszącym 1000 złotych.

Pn - Pt: 7.00 - 18.00

Sob: 8.00 - 13.00

ul. Flisaków 1, 33-300 Nowy Sącz, woj. małopolskie,
tel. serwis: +48 (18) 449 68 61, tel. części zamienne: +48 (18) 449 68 63,
e-mail: serwis@truckpartner.pl