rozmiar tekstu: A A A

Legalizacja tachografu

Serwis Truck Partner świadczy następujące usługi związane z tachografami analogowymi. Nasi pracownicy profesjonalnie zajmują się:

  • instalacją tachografów samochodowych,
  • sprawdzaniem (dawna legalizacja) tachografów samochodowych,
  • wymianą wiązek i przewodów,
  • sprzedażą wykresówek i akcesoriów.

Dzięki posiadaniu odpowiedniego doświadczenia i rozległej wiedzy, jesteśmy również w stanie zajmować się tachografami cyfrowymi, a do zakresu naszych działań należą m.in.:

  • kalibracja,
  • odczyt danych tachografu,
  • odczyt danych kierowcy,
  • sprzedaż i montaż tachografów oraz akcesoriów.

Zapraszamy Państwa do skorzystania z oferty i odwiedzenia naszego oddziału, gdzie wykwalifikowani pracownicy zrealizują dla Was nawet najbardziej skomplikowane zlecenia w bardzo krótkim czasie.

Kiedy legalizacja tachografu to obowiązek?

Zalegalizowany tachograf powinien znajdować się w autobusach i samochodach ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony, przeznaczonych do zarobkowego przewożenia towarów lub osób. Ponowna legalizacja musi być przeprowadzana co dwa lata.

Urządzenie powinno być ponowne skalibrowane również, gdy wyświetlana na nim godzina różni się co najmniej o 20 minut UTC w stosunku do realnej. Dzieje się tak dlatego, ze przesunięcie czasowe urządzenia ma wpływ na wyniki jego pomiarów. Ponowna kalibracja jest konieczna również podczas wykupowania pojazdu z leasingu lub zmiany rozmiaru opon.

Czym grozi brak legalizacji tachografu?

Niedopilnowanie terminu legalizacji tachografu prowadzi do tego, że pomiary urządzenia tracą swoją ważność. W takim wypadku kontrola policyjna będzie wiązać się z wystawieniem mandatu. Kierowcy poruszającemu się pojazdem wyposażonym w tachograf bez legalizacji grozi kara w wysokości 200 złotych.

Mandat o wysokości 2000 złotych otrzyma osoba zarządzająca transportem w firmie, ponieważ jest odpowiedzialna za flotę i dopilnowanie legalizacji tachografów. Obciążone zostaje również przedsiębiorstwo do którego należy pojazd. Zostanie ono ukarane mandatem wynoszącym 1000 złotych.

Copyright © 2009 Truck Partner Sp. z o. o. ul. Flisaków 1 33-300 Nowy Sącz
tel. serwis +48 18 444 35 77 tel. sklep +48 18 444 35 88 fax +48 18 449 16 63
e-mail: biuro@truckpartner.pl
Realizacja:tworzenie stron www Intellect.pl